Hostal América

Alberg
2 estrelles
dc. 05/08
-
dj. 06/08
2 hostes, 1 habitació
Ofertes a partir de
60 €
/El més barat: preu per nit
Habitacions
Informació
Valoracions
Hotels similars
Ubicació
PMF

Les millors ofertes per a Hostal América

Consulta les ofertes més interessants disponibles per a Hostal América i assegura't d'aconseguir el millor preu per a la teva estada. Els establiments es van actualitzar el dia 29 de juliol de 2026 per últim cop.
dc. 05/08
-
dj. 06/08
Tipus d'allotjament
Enllaç de reserva
Classic room, tipus de llit no especificat
Classic room, tipus de llit no especificat
Classic room, tipus de llit no especificat
Classic room, tipus de llit no especificat
Classic room, tipus de llit no especificat
Classic room, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació estàndard, tipus de llit no especificat
Com afecten a la classificació els pagaments que rebem i com classifiquem els resultats?
Més informació
*El total inclou les taxes i els impostos locals estimats a pagar a la sortida.
Garantia deT'ho garantim!

Informació sobre Hostal América

Consulta la informació essencial, els serveis i les funcions que ofereix Hostal América, on trobaràs informació sobre allò que et trobaràs durant l'estada. La informació sobre aquest establiment es va actualitzar el dia 29 de juliol de 2026 per últim cop.
L'Hostal América està situat al carrer d'Hortaleza, al costat de l'animat barri madrileny de Chueca, a només 200 m de l'estació de metro de Gran Vía. L'establiment ofereix internet Wi-Fi gratuïta i un...

Good to Know

Hora d’entrada13:00
Hora de sortida12:00
Pagament i cancel·lacióLes polítiques poden variar segons el tipus d’habitació i el proveïdor.
Número de la recepció+34 915 226 448

Avantatges i serveis a Hostal América

Llista completa dels serveis que trobaràs a Hostal América, a les instal·lacions, l'edifici i les habitacions
  • Wi-Fi gratuïta
  • Wi-Fi disponible a tot arreu
  • TV de pantalla plana
  • TV
  • Articles de neteja personal gratuïts
  • Transport a l’aeroport
  • Internet
  • Aparcament
  • Assecador de cabells
  • Sortida exprés

Bàsics

  • Wi-Fi gratuïta
  • Wi-Fi disponible a tot arreu
  • Internet
  • Extintor
  • Aire condicionat
  • Articles de neteja personal gratuïts
  • Calefacció

Serveis i comoditats

  • Servei de despertador
  • Sortida exprés
  • Servei de consergeria
  • Contractació de visites guiades
  • Recepció les 24h

Salut i seguretat

  • Circuit tancat de TV a l'exterior
  • Neteja diària
  • Caixa forta
  • Circuit tancat de TV a les zones comunes

Aparcament i transport

  • Aparcament
  • Transport a l’aeroport
  • Servei de trasllat (de pagament)

Accessibilitat i idoneïtat

  • Per a no fumadors
  • Ascensor
  • Zona de fumadors

Bany

  • Assecador de cabells
  • Lavabo
  • Bany privat

Multimèdia i entreteniment

  • TV de pantalla plana
  • TV

Restaurants

  • Màquina de venda automàtica (begudes)
  • Màquina de venda automàtica (snacks)

General

  • Habitacions familiars
  • Magatzem disponible

Aire lliure

  • Terrassa/Pati

Habitació

  • Armari

Espai de treball

  • Escriptori

Valoracions sobre Hostal América

Llegeix valoracions i testimonis de primera mà de clients que s'han allotjat a Hostal América i proporcionen informació sobre la seva experiència. Els viatgers han deixat 3425 valoracions sobre Hostal América fins ara. Les dades de les valoracions es van actualitzar el dia 29 de juliol de 2026 per últim cop.
8,2
Molt bo
3425 valoracions verificades
Extraordinari
1255
Molt bo
733
Bo
655
D'acord
287
Acceptable
220
Mediocre
109
Deficient
166
Ordena per:Més recent

Filtres

Tots els filtres

Filtres

Valoració
Tipus de viatger
Època de l’any

Puntuació per proveïdor

Hotels similars a Hostal América

Descobreix altres establiments a Madrid que ofereixen una experiència i un ambient similars a Hostal América. En total, hi ha 9907 hotels que atenen viatgers a Madrid. Les dades de preus es van actualitzar el dia 29 de juliol de 2026 per últim cop.

Explora Chueca, Madrid

Hostal América es troba a C/ Hortaleza 19, al barri de Chueca de Madrid. Les dades dels llocs d'interès populars es van actualitzar per última vegada el dia 29 de juliol de 2026.
Ubicació de Hostal América: C/ Hortaleza 19

Llocs d’interès més populars

  • Porta del Sol0.6 km
  • Centre de la ciutat de Madrid0.6 km
  • Plaça de Cibeles0.7 km
  • Teatre Español0.8 km
  • Plaça de Santa Ana0.8 km
  • Plaça Mayor0.9 km
  • Teatre Real0.9 km
  • Plaça d'Espanya1.1 km
  • Plaça d'Orient1.1 km
  • Museu del Prado1.1 km
  • Palau Reial de Madrid1.3 km
  • Principe Pio1.5 km
  • A quina distància es troba Hostal América de Estadi Metropolità de Madrid?

    Si t'allotges a Hostal América, pots anar a peu a Estadi Metropolità de Madrid, que està a aproximadament 3,2 km de distància.

  • Hostal América està a prop de Plaça d'Espanya?

    De Hostal América a Plaça d'Espanya hi ha 1,1 km de distància.

Preguntes més freqüents a l’hora de reservar a Hostal América

Troba respostes a les preguntes més freqüents sobre reserves, serveis, polítiques i molt més en reservar una estada a Hostal América. Les preguntes freqüents es van actualitzar el dia 29 de juliol de 2026 per últim cop.

  • Els preus de Hostal América són comparables amb els preus dels hotels de 2 estrelles de Madrid?

    Els preus de Hostal América normalment se situen per sota de la mitjana dels hotels de 2 estrelles de Madrid. De mitjana, el preu estimat per allotjar-se a Madrid és de 96 €/nit. Hostal América normalment costa 126 € per nit; és a dir, un 31 % més barat que la mitjana de Madrid.

  • A quina distància està Hostal América de l'aeroport més proper, Aeroport de Madrid Barajas?

    A 21 km de distància, Aeroport de Madrid Barajas és l'aeroport més proper a Hostal América. El temps mitjà d'un trajecte en cotxe de Hostal América a Aeroport de Madrid Barajas és de 0 h 16 min. Et recomanem consultar l'estat del trànsit entre l'hotel i l'aeroport.

  • Quina és la millor forma per als clients d'anar de Aeroport de Madrid Barajas a Hostal América?

    Hostal América té aparcament per als clients de l'hotel i, per tant, per a la majoria de persones que visiten Madrid llogar un cotxe per aproximadament 15 €/dia pot ser la millor opció. Et permet desplaçar-te entre l'hotel i Aeroport de Madrid Barajas i, a més, et dona flexibilitat per moure't per la zona. Darrerament, una de les opcions més populars és agafar un taxi o contractar un servei de cotxe compartit per anar de Aeroport de Madrid Barajas a l'hotel. Aquesta opció sol ser econòmica, però els clients han d'estar atents als preus en hores punta.

  • Hostal América està a prop del centre urbà de Madrid?

    Hostal América is just 0,2 km away from the center of Chueca, Madrid. From Hostal América you can easily get to other popular landmarks such as Estadi de Vallecas.

  • Quin és el número de telèfon de Hostal América?

    Per parlar amb la recepció de Hostal América, truca al +34 915 226 448.

  • Hostal América té servei de Wi-Fi?

    Sí, Hostal América té servei de Wi-Fi disponible per als clients de l'hotel.

  • Quin és l'horari de sortida de Hostal América?

    A Hostal América, normalment les entrades són a partir de les 13:00 i les sortides abans de les 12:00.

  • Quant costa allotjar-se a Hostal América, Madrid?

    A Hostal América, els preus de les habitacions depenen de les dates, el tipus d'habitació i la disponibilitat. La mitjana de preus que s'han trobat darrerament és de 126 €/nit, tot i que també es troben ofertes a partir de 30 €/nit. Per veure les ofertes actuals, introdueix les dates de la teva estada al formulari anterior.

  • Quin és el mes més barat per allotjar-se a Hostal América?

    Per tal d'estalviar en la reserva a Hostal América, mira d'allotjar-t'hi en agost, quan els preus solen ser més baixos (56 €).

  • A Madrid, a quina zona es troba Hostal América?

    Hostal América es troba dins de l'àrea Chueca a Madrid. Usa el mapa d'aquesta pàgina per assabentar-te d'on és Hostal América respecte de la resta de llocs a Madrid.

  • Quin és el dia més barat per iniciar una estada a Hostal América?

    Valora l'opció d'arribar a Hostal América el dissabte, quan el preu per nit sol ser més baix (49 € per nit de mitjana).

  • A quina distància es troba Hostal América de Estadi Metropolità de Madrid?

    Si t'allotges a Hostal América, pots anar a peu a Estadi Metropolità de Madrid, que està a aproximadament 3,2 km de distància.

  • Hostal América està a prop de Plaça d'Espanya?

    De Hostal América a Plaça d'Espanya hi ha 1,1 km de distància.

Mostra més preguntes freqüents

Milions d'opinions

Valoracions i opinions reals de milions d'hostes com tu. Reserva amb confiança el teu allotjament ideal.

Les millors ofertes d'hotel

HotelsCombined cerca les opcions disponibles a més de 3 milions d'hotels i allotjaments, i en recopila els resultats en un mateix lloc perquè les puguis comparar i trobar el teu allotjament ideal.

Cancel·lació gratuïta

Tots sabem que els plans canvien. Cerca i reserva hotels i allotjament a HotelsCombined amb agències que ofereixen cancel·lació gratuïta

Troba millors resultats per a la teva estada a Hostal América