Hotel Francisco I

Hotel
4 estrelles
dl. 03/08
-
dt. 04/08
2 hostes, 1 habitació
Ofertes a partir de
167 €
/El més barat: preu per nit
Habitacions
Informació
Valoracions
Hotels similars
Ubicació
PMF

Les millors ofertes per a Hotel Francisco I

Consulta les ofertes més interessants disponibles per a Hotel Francisco I i assegura't d'aconseguir el millor preu per a la teva estada. Els establiments es van actualitzar el dia 27 de juliol de 2026 per últim cop.
dl. 03/08
-
dt. 04/08
Tipus d'allotjament
Enllaç de reserva
Habitació estàndard, tipus de llit no especificat
Habitació estàndard, tipus de llit no especificat
Habitació estàndard, tipus de llit no especificat
Habitació estàndard, tipus de llit no especificat
Habitació estàndard, tipus de llit no especificat
Habitació estàndard, tipus de llit no especificat
Habitació estàndard, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, 2 llits individuals
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, tipus de llit no especificat
Habitació doble, 1 llit individual
Habitació superior, tipus de llit no especificat
Habitació superior, tipus de llit no especificat
Habitació premier, tipus de llit no especificat
Habitació premier, tipus de llit no especificat
Habitació premier, tipus de llit no especificat
Habitació premier, tipus de llit no especificat
Habitació premier, tipus de llit no especificat
Habitació premier, tipus de llit no especificat
Com afecten a la classificació els pagaments que rebem i com classifiquem els resultats?
Més informació
*El total inclou les taxes i els impostos locals estimats a pagar a la sortida.
Garantia deT'ho garantim!

Informació sobre Hotel Francisco I

Consulta la informació essencial, els serveis i les funcions que ofereix Hotel Francisco I, on trobaràs informació sobre allò que et trobaràs durant l'estada. La informació sobre aquest establiment es va actualitzar el dia 27 de juliol de 2026 per últim cop.
El Francisco I Boutique està situat a 250 m de la plaça Mayor de Madrid i la Puerta del Sol. Ofereix una recepció oberta les 24 hores i habitacions senzilles amb bany privat, TV i WiFi gratuïta. Cada ...

Good to Know

Hora d’entrada15:00
Hora de sortida12:00
Pagament i cancel·lacióLes polítiques poden variar segons el tipus d’habitació i el proveïdor.
Número de la recepció+34 915 480 204

Avantatges i serveis a Hotel Francisco I

Llista completa dels serveis que trobaràs a Hotel Francisco I, a les instal·lacions, l'edifici i les habitacions
  • Restaurant
  • Bar/Sala d'estar
  • Servei d'habitacions
  • Wi-Fi gratuïta
  • Tetera/cafetera
  • Cafetera
  • Wi-Fi disponible a tot arreu
  • TV de pantalla plana
  • TV
  • Televisó per cable o per satèl·lit

Bàsics

  • Wi-Fi gratuïta
  • Wi-Fi disponible a tot arreu
  • Internet
  • Llençols
  • Tovalloles
  • Ventilador
  • Extintor
  • Articles de neteja personal gratuïts
  • Xampú
  • Alarmes antiincendis
  • Calefacció
  • Gel de bany
  • Aire condicionat
  • Suavitzant

Accessibilitat i idoneïtat

  • Tota la unitat es troba a la planta baixa
  • Tota la unitat és accessible en cadira de rodes
  • Accessible - mobilitat
  • Dutxa per a cadira de rodes
  • Ascensor
  • Accessible en ascensor
  • Coixí hipoal·lergogen
  • Bany adaptat
  • Per a no fumadors
  • Pica de lavabo baixa
  • Coixí sense plomes
  • Vàter amb agafadors
  • Plantes superiors accessibles en ascensor

Bany

  • Dutxa
  • Vàter amb cisterna alta
  • Casquet de dutxa
  • Bidet
  • Assecador de cabells
  • Lavabo
  • Paper de vàter
  • Raspall de dents
  • Barnús
  • Bany privat

Serveis i comoditats

  • Cotxe de lloguer
  • Servei de despertador
  • Servei de consergeria
  • Caixa forta
  • Oficina de canvi
  • Sales de reunions/banquets
  • Servei d'habitacions
  • Contractació de visites guiades
  • Sortida exprés
  • Recepció les 24h

General

  • Habitacions familiars
  • Terra de parquet o tarima
  • Sabatilles d'anar per casa
  • Sofà
  • Telèfon
  • Terra enrajolat/de marbre
  • Vista a la ciutat
  • Magatzem disponible

Restaurants

  • Bullidor elèctric
  • Minibar
  • Restaurant
  • Bar/Sala d'estar
  • Tetera/cafetera
  • Es pot demanar menjar a l'allotjament
  • Cafetera

Multimèdia i entreteniment

  • TV de pantalla plana
  • Sala d'estar/de TV compartida
  • Televisó per cable o per satèl·lit
  • Servei d'streaming
  • TV

Bugaderia

  • Bugaderia
  • Servei de planxa
  • Servei de bugaderia/tintoreria
  • Planxa i taula de planxar

Habitació

  • Llits extrallargs (> 2 metres)
  • Coixí de plomes
  • Endoll a prop del llit
  • Armari

Salut i seguretat

  • Neteja diària
  • Kit de primers auxilis
  • Circuit tancat de TV a les zones comunes
  • Caixa forta

Aire lliure

  • Terrassa/Pati
  • Mobiliari d'exterior
  • Xemeneia exterior

Aparcament i transport

  • Transport a l’aeroport (de pagament)
  • Servei de trasllat (de pagament)

Espai de treball

  • Escriptori

Ideal per a famílies

  • Bressol disponible

Valoracions sobre Hotel Francisco I

Llegeix valoracions i testimonis de primera mà de clients que s'han allotjat a Hotel Francisco I i proporcionen informació sobre la seva experiència. Els viatgers han deixat 7157 valoracions sobre Hotel Francisco I fins ara. Les dades de les valoracions es van actualitzar el dia 27 de juliol de 2026 per últim cop.
9,1
Extraordinari
7157 valoracions verificades
Extraordinari
5038
Molt bo
1151
Bo
587
D'acord
181
Acceptable
108
Mediocre
39
Deficient
53
Ordena per:Més recent

Filtres

Tots els filtres

Filtres

Valoració
Tipus de viatger
Època de l’any

Puntuació per proveïdor

Hotels similars a Hotel Francisco I

Descobreix altres establiments a Madrid que ofereixen una experiència i un ambient similars a Hotel Francisco I. En total, hi ha 9930 hotels que atenen viatgers a Madrid. Les dades de preus es van actualitzar el dia 27 de juliol de 2026 per últim cop.

Explora Sol, Madrid

Hotel Francisco I es troba a Calle Arenal, 15, al barri de Sol de Madrid. Les dades dels llocs d'interès populars es van actualitzar per última vegada el dia 27 de juliol de 2026.
Ubicació de Hotel Francisco I: Calle Arenal, 15

Llocs d’interès més populars

  • Plaça Mayor172 m
  • Centre de la ciutat de Madrid194 m
  • Teatre Real234 m
  • Porta del Sol339 m
  • Plaça d'Orient397 m
  • Palau Reial de Madrid0.6 km
  • Plaça de Santa Ana0.6 km
  • Teatre Español0.7 km
  • Plaça d'Espanya0.8 km
  • Principe Pio1.2 km
  • Plaça de Cibeles1.2 km
  • Museu del Prado1.4 km
  • A quina distància es troba Hotel Francisco I de Estadi Metropolità de Madrid?

    Hotel Francisco I és una bona opció d'allotjament per visitar Estadi Metropolità de Madrid. Es troba a 3,4 km de distància.

  • Hotel Francisco I està a prop de Plaça d'Espanya?

    Si vols visitar Plaça d'Espanya durant la teva estada a Madrid, Hotel Francisco I es troba a només 0,8 km de distància.

Preguntes més freqüents a l’hora de reservar a Hotel Francisco I

Troba respostes a les preguntes més freqüents sobre reserves, serveis, polítiques i molt més en reservar una estada a Hotel Francisco I. Les preguntes freqüents es van actualitzar el dia 27 de juliol de 2026 per últim cop.

  • Els preus de Hotel Francisco I són comparables amb els preus dels hotels de 4 estrelles de Madrid?

    Els preus de Hotel Francisco I normalment se situen per sota de la mitjana dels hotels de 4 estrelles de Madrid. De mitjana, el preu estimat per allotjar-se a Madrid és de 125 €/nit. Hotel Francisco I normalment costa 231 € per nit; és a dir, un 85 % més barat que la mitjana de Madrid.

  • A quina distància està Hotel Francisco I de l'aeroport més proper, Aeroport de Madrid Barajas?

    La distància entre l'aeroport més proper, Aeroport de Madrid Barajas, i Hotel Francisco I és de 22,3 km i el temps previst en cotxe és de 0 h 17 min. El temps de conducció entre un punt i l'altre pot variar en funció de l'hora del dia i del trànsit.

  • Quina és la millor forma per als clients d'anar de Aeroport de Madrid Barajas a Hotel Francisco I?

    Els taxis i les aplicacions per compartir cotxe són una solució molt habitual per als clients de Hotel Francisco I. Sol ser el mètode més econòmic de transport per visitar Madrid.

  • Hotel Francisco I està a prop del centre urbà de Madrid?

    Hotel Francisco I is just 0,3 km away from the center of Centro, Madrid. From Hotel Francisco I you can easily get to other popular landmarks such as Estadi de Vallecas.

  • Quin és el número de telèfon de Hotel Francisco I?

    Si tens dubtes o preguntes en relació amb la teva estada, truca al +34 915 480 204 per parlar amb la recepció de Hotel Francisco I.

  • Hotel Francisco I té servei de Wi-Fi?

    Sí, Hotel Francisco I té servei de Wi-Fi disponible per als clients de l'hotel.

  • Quin és l'horari de sortida de Hotel Francisco I?

    L'horari estàndard de sortida de Hotel Francisco I és a les 12:00. Normalment, els clients poden fer l'entrada a partir de les 15:00. En cas de requisits especials, posa't en contacte amb recepció.

  • Quant costa allotjar-se a Hotel Francisco I, Madrid?

    Actualment, una bona oferta a Hotel Francisco I està entre 141 € i 231 € per nit. Els preus varien en funció de la temporada i del tipus d'habitació. Introdueix totes les dades de la teva estada al formulari anterior per veure les millors ofertes disponibles en aquest moment.

  • Hi ha restaurant a Hotel Francisco I?

    Sí, Hotel Francisco I, Madrid, té un restaurant a les instal·lacions. Si ets més de beure que de menjar, també hi ha un bar a les instal·lacions.

  • Hotel Francisco I ofereix servei de bugaderia?

    Sí, Hotel Francisco I, Madrid, ofereix habitualment un servei de bugaderia per als clients. Els clients també poden utilitzar les instal·lacions de planxada.

  • Ofereix Hotel Francisco I habitacions accessibles?

    Sí, Hotel Francisco I ofereix habitacions accessibles als hostes que les necessitin. Comprova les ofertes disponibles a HotelsCombined per conèixer la disponibilitat més recent.

  • Quin és el mes més barat per allotjar-se a Hotel Francisco I?

    Per tal d'estalviar en la reserva a Hotel Francisco I, mira d'allotjar-t'hi en agost, quan els preus solen ser més baixos (118 €).

  • A Madrid, a quina zona es troba Hotel Francisco I?

    Hotel Francisco I es troba dins de l'àrea Sol a Madrid. Usa el mapa d'aquesta pàgina per assabentar-te d'on és Hotel Francisco I respecte de la resta de llocs a Madrid.

  • Quin és el dia més barat per iniciar una estada a Hotel Francisco I?

    Valora l'opció d'arribar a Hotel Francisco I el dimarts, quan el preu per nit sol ser més baix (185 € per nit de mitjana).

  • A quina distància es troba Hotel Francisco I de Estadi Metropolità de Madrid?

    Hotel Francisco I és una bona opció d'allotjament per visitar Estadi Metropolità de Madrid. Es troba a 3,4 km de distància.

  • Hotel Francisco I està a prop de Plaça d'Espanya?

    Si vols visitar Plaça d'Espanya durant la teva estada a Madrid, Hotel Francisco I es troba a només 0,8 km de distància.

Mostra més preguntes freqüents

Milions d'opinions

Valoracions i opinions reals de milions d'hostes com tu. Reserva amb confiança el teu allotjament ideal.

Les millors ofertes d'hotel

HotelsCombined cerca les opcions disponibles a més de 3 milions d'hotels i allotjaments, i en recopila els resultats en un mateix lloc perquè les puguis comparar i trobar el teu allotjament ideal.

Cancel·lació gratuïta

Tots sabem que els plans canvien. Cerca i reserva hotels i allotjament a HotelsCombined amb agències que ofereixen cancel·lació gratuïta

Troba millors resultats per a la teva estada a Hotel Francisco I